SpoRt SUPPORT

• White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

NASZE PROJEKTY

Jako Fundacja bardzo mocno wierzymy w niezwykłą siłę sportu. Potrafi on jednoczyć ludzi bez względu na wiek, status i pochodzenie. Chcemy czerpać z tej siły i na niej budować, wzmacniając w ludziach poczucie wspólnoty i cementując ich wzajemne relacje. Dlatego też główną ideą programu Lider Animator jest integracja społeczności lokalnych poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu.

Program opiera się na współpracy z lokalnymi animatorami życia społecznego, wspierając finansowo i merytorycznie ich codzienną działalność oraz realizowane projekty.

W ciągu dotychczasowych edycji wsparliśmy ponad 100 projektów z całej Polski, przyciągając na wydarzenia blisko 300 000 osób.
Mamy przyjemność współpracować z kilkudziesięcioma najlepszymi animatorami sportu w Polsce, realizując we współpracy z nimi projekty, które reprezentują przekrój różnych dyscyplin i form aktywnego spędzania czasu.

Dobranie odpowiednich ćwiczeń fizycznych dla danej osoby jest niezmiernie trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę sylwetkę człowieka, zidentyfikować jego „najsłabsze ogniwa“, a także uwzględnić prowadzony przez niego styl życia, wykonywany zawód czy uprawianą dyscyplinę sportową. Potrzebna jest jednak do tego wiedza, która pozwoli precyzyjnie określić możliwości i wymagania organizmu,
a tym samym dać pewność w jaki sposób powinniśmy kontrolować i korygować wykonywane ćwiczenia.
Zapewniamy, że nie da się posiąść tej wiedzy w jeden „weekendowy“ kurs trenera personalnego. Ludzie, których zapraszamy do dzielenia się z Wami swoją ponadprzeciętną wiedzą zdobywali ją przez wiele lat nauki i praktyki.

Głównym celem programu Sport Booster jest wyznaczanie standardów bezpiecznego i efektywnego wykonywania ćwiczeń fizycznych.
Dzięki współpracującym z nami ekspertom materiały zawarte w projekcie Sport Booster stanowią punkt odniesienia dla osób poszukujących tego typu treści w internecie.
Zapraszamy w ekscytującą podróż w kierunku pełnego poznania ruchu i jego wpływie na organizm człowieka. Nagrodą będzie ogromna satysfakcja z osiąganych przez Was i Waszych podopiecznych wyników.

Akademia Lidera to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi. To źródło pozytywnej energii i inspiracji, dzięki którym powstają niezwykłe projekty zachęcające ludzi do sportu i aktywności fizycznej w Polsce. Akademia Lidera otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy lokalnie działają na rzecz sportu. Od samego początku działania fundacji przyświecała nam idea kompleksowego wsparcia, jakie można zaoferować lokalnym sportowym działaczom.
Poza wsparciem finansowym, organizacyjnym, komunikacyjnym niezwykle istotnym stały się szkolenia oraz stworzenie miejsca dla spotkania ludzi, których łączy pasja do sportu. Akademia Lidera od lat jest miejscem pozyskiwania wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń. Zaplanowane bloki szkoleniowe są odpowiedzią na bieżące potrzeby animatorów sportu. Do współpracy przy tym projekcie zapraszamy najlepszych specjalistów w zakresie fizjoterapii, motywacji, komunikacji, w tym social mediów czy żywienia w sporcie.

Zdrowie naszych dzieci jest dla nas najwyższa wartością. Jednak w myśleniu o nim, niestety często bagatelizujemy kwestie ich ogólnego rozwoju i sprawności fizycznej.

Wady postawy wśród dzieci stają się ogromnym problemem
i dotykają coraz młodsze grupy wiekowe. Naszym celem jest szeroka edukacja w tym zakresie ale także przygotowanie narzędzi, które będą pomocne w odwróceniu tego negatywnego zjawiska.
Poza rodzicami, to także szkoła, a zwłaszcza nauczyciele wychowania fizycznego mają wpływ na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Dlatego też na ich ręce złożyliśmy specjalnie przygotowany program nazwie SportSupportMove.

SportSupportMove to program przygotowanie ogólnorozwojowego dzieci i młodzieży. Jego fundamentem jest trening siły z własną masą ciała, co sprawia że jest on najbardziej odpowiednim narzędziem w procesie przygotowania ogólnorozwojowego ludzkiego organizmu. Schemat programu leży u podstaw sprawności funkcjonalnej, co gwarantuje prawidłowe i bezpieczne kształtowanie
wzorców ruchowych zarówno w życiu codziennym, jak również w każdej uprawianej dyscyplinie sportowej.

real,- junior cup
Z Zumba Fitness po Zdrowie!

Zaproponowany przez nas ogólnopolski cykl imprez "Z Zumba Fitness po Zdrowie!" to nic innego jak kolorowy festiwal tańca i promocji zdrowego stylu życia.

Z przyjemnością obserwujemy radość na twarzach uczestników i czystą przyjemność jaką czerpią z bycia z innymi podczas wydarzeń, jakie w ramach tego cyklu organizujemy.

Coca-Cola Cup

Mieliśmy możliwość i przyjemność tworzyć oraz przez kilkanaście lat realizować jeden z największych
piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce, Coca-Cola Cup. Turniej co roku angażował około 40 000
gimnazjalistów i gimnazjalistek
z całego kraju. We wszystkich jego edycjach wzięło udział ponad 720 000
uczniów
, w tym kilku obecnych reprezentantów Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej, z Robertem
Lewandowskim
na czele.
Turniej Coca-Cola Cup to olbrzymia akcja rekrutacyjna do programu, koordynacja tysiąca rozegranych
meczów, turniejów regionalnych oraz organizacja wielkiego finału krajowego, który był kulminacją

całego projektu. Wydarzenie to, które miało charakter pikniku rodzinnego co roku przyciągało tysiące
kibiców oraz rodzin, chcących spędzić aktywnie czas razem.

Pierwszy i największy turniej piłki ulicznej w Polsce (podczas edycji 2012 parkingi samochodowe przed 50 sklepami real,- w całej Polsce zamieniły się w sportowe areny zapewniając atrakcje promujące aktywność fizyczna dla tysięcy osób).