SpoRt SUPPORT

• White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

VIII EDYCJA

Czym jest Akademia Lidera?

Wiedza, której nie zdobywa się w szkole

Podczas tych kilku dni uczestnicy Akademii mogą posiąść wiedzę, której nie sposób zdobyć w innych okolicznościach, co potwierdzają słowa Kamila Zbietki:
"Jestem absolwentem AWF, ale wiele informacji było dla mnie zupełnie nowych, mimo że przez kilka lat studiowałem na kierunku ściśle traktującym o sporcie. To przede wszystkim bardzo profesjonalna wiedza, wyłożona w rzetelny i zrozumiały sposób."

Akademia Lidera to warsztaty i treningi, dostępne wyłącznie dla wyróżnionych animatorów. To cztery dni, podczas których Liderzy zdobywają ogromną wiedzę. Korzystają z niej następnie na co dzień pracując w szkole oraz prowadząc różnego rodzaju zajęcia w swoich miejscowościach.

Wymiana doświadczeń

Animatorzy, którzy poznają się podczas Akademii Lidera niezwykle szybko nawiązują bliskie relacje, dzięki czemu wzajemnie czerpią garściami ze swoich pomysłów, tworząc tym samym jeszcze lepsze projekty. Wymieniają cenne doświadczenia z innymi osobami, które realizują projekty oparte o sport i aktywność fizyczną w innych regionach Polski zarówno w trakcie samej Akademii, jak i poza nią – często spotykają się na organizowanych wydarzeniach, wyciągając z nich kolejne lekcje.

Akademia to miejsce w którym poznać możesz nowych przyjaciół, którzy nie tylko będą sprawiać, że czas mijać będzie przyjemniej, ale przede wszystkim dzięki którym wiele się nauczysz.

Motywujące persony

"Wzięłam udział w fantastycznej Akademii, podczas której mieliśmy zajęcia z olimpijczykami, fizjoterapeutami czy psychologami sportu" – wspomina Marika. Szczególną motywacją do działania w trakcie Akademii Lidera, poza innymi animatorami, są właśnie osoby prowadzące szkolenia. Jedną z takich postaci jest Krzysztof Guzowski, fizjoterapeuta pracujący na co dzień z Agnieszką Radwańską. Animatorzy równie ciepło wspominają chociażby Rafała Hejnę, znanego m.in. z wdrażania nowoczesnych metod treningu motorycznego zawodników. Nowatorskie podejście, wysoki poziom profesjonalizmu i motywacja to właśnie wizytówki Akademii Lidera.

Niezapomniane wrażenia

Animatorzy, którzy spotykają się w trakcie tych trzech dni przeżywają wyjątkowe chwile. Każdy wynosi z Akademii własny bagaż doświadczeń i wspomnienia, które zostają na długo w pamięci. Dla jednych jest to wspólne ognisko czy oglądanie wspomnień przed kamerą, dla innych urodzinowe „sto lat”, a dla jeszcze innych wspólne "zumbowanie" i żartowanie przez połowę nocy.

Wzięłam udział w fantastycznej Akademii, podczas której mieliśmy zajęcia z olimpijczykami, fizjoterapeutami czy psychologami sportu.

- Marika Wojtowicz-Puchalska

NIE CZEKAJ!

Rekrutacja trwa do chwili wyłonienia 25 zwycięzców.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Sport Support (dalej: FUNDACJA) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług FUNDACJI i podmiotów trzecich dopasowanych do moich potrzeb i zainteresowań. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Co zrobić, by wziąć udział w Akademii Lidera?

Najbliższa Akademia Lidera odbędzie się w 2019 roku. Konkretna data nie jest jeszcze znana. Żeby do niej trafić, trzeba mieć pomysł na to, jak zachęcić swoich uczniów i lokalną społeczność do zdrowej aktywności fizycznej, a także mieć już doświadczenie na swoim koncie. Liczy się projekt, który musi odpowiadać dwóm rzeczom: pasji i kwalifikacji. Trzeba być przede wszystkim sobą i nie przestawać marzyć. Program wspiera ciekawe pomysły i jeżeli Ty jesteś autorem właśnie takiego, to z pewnością otrzymasz duże wsparcie. Jeśli wierzysz w to, że Twój pomysł ma sens, to koniecznie zgłoś się do programu.